"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #20

Info Break 20

Info Break

The cloud 10 years from now gdzieś za pasem czai się koniec roku, tak więc w najbliższym czasie spodziewać się można różnych wróżb co nas czeka w 2017. W tym artykule autor postanowił pójść dalej i zastanowić się nad tym co będzie za 10 lat.

Coming in 2017 – New AWS Region in France Europa rośnie w sile. AWS i Azure stają się coraz większymi dominatorami. Przed chwilą w Azure pojawiły się dwa rejony (Niemcy, UK). Na przełomie 2016/2017 AWS otworzy region w UK, a w przyszłym roku we Francji. Małym graczom w szczególności tym oferującym produkty chmurowe bardziej z nazwy niż funkcjonalności, będzie coraz trudniej. Dobrze, źle?

Azure Networking announcements for Ignite 2016 na ostatnio odbywającej się konferencji Ignite, pojawiło się też trochę nowości/usprawnień “około Azurowych”. Azure DNS, Web Application Firewall to nie wszystko, więcej w artykule.

ANNOUNCING DOCKER CONTAINER PLATFORM FOR WINDOWS SERVER 2016 Microsoft i Docker podali sobie ręce i teraz w Windows Server 2016 kontenery będą natywnie obsługiwane, co pozwoli na lepszą i łatwiejszą implementację oraz zarządzanie.

New P2 Instance Type for Amazon EC2 – Up to 16 GPUs AWS przestawił zupełnie nowy typ instancji EC2 - P2 przeznaczonych do dużych środowisk machine learning itp. rozwiązań wymagających dużej mocy obliczeniowej.

IT’s secret weapon: The pragmatic hybrid cloud mówi się, że architektura hybrydowa jest rozwiązaniem, które przez kolejne ćwierć wieku będzie najczęściej stosowanym modelem. Nie dziwi zatem, fakt, że producenci hardware promują ten model, dzięki temu “żelazo” nadal będzie się sprzedawać. Jak się jednak okazuje nie wszystkim podoba się to, że aby mieć chmurę prywatną muszą wymienić tonę sprzętu i licencji. Dlatego, może zamiast łączyć chmurę prywatną z publiczną da się połączyć stare systemy z chmurą publiczną?

OVH suffers 1.1Tbps DDoS attack temat trochę z innej bajki, ale trudno przejść obojętnie. Mamy nowego rekordzistę jeśli chodzi o atak DDoS. OVH firma hostingowa ogłosiła, że w ostatnim czasie oberwali trochę w skórę. Jak się okazuję bo nie takie trochę, siła ataku dochodziła do 1Tbps. Źródłem ataków były kamery CCTV. Nowy pomysł na IoT?

Eventy, nauka itp.

13 Października - Public Cloud User Group #007 - już za półtora tygodnia! Ze swojej strony obiecuję, że postaramy się aby każdy kto jednak zmieni zdanie i jest na liście gości, zmienił swoje RSVP na No, aby zwolnić miejsce dla innych. Mogę też powiedzieć, że mamy już sprzęt do nagrania Video, także sesję będą dostępne na YT.

6 Października - AWS UG PL #18 - Poznań a w tym tygodniu Poznań! Nadal są jeszcze miejsca więc zapraszam w imieniu Jarka.

9 listopada - Expert Summit 2016 – All about Microsoft technologies cały czas otwarta jest rejestracja na Expert Summit. Pewnie też pojawię się na tym wydarzeniu.


Share this:


Komentarze: