"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #21

Info Break #21

Info Break

Booom! Spotkanie Public Cloud User Group już w ten czwartek! Ale dziś poniedziałek, więc przygotowałem dla Ciebie zestaw ciekawych artykułów i innych dobroci, do poczytania, oglądania i nie tylko.

New lower Azure pricing - Microsoft ogłosił obniżkę cen, niektórych typów instancji nawet o 50%. Pełne zestawienie w artykule.

Microsoft follows AWS into France with plan for new Azure data center - Tydzień temu pisałem o tym, że AWS otwiera nowy region we Francji. Chwila po tym takie samo obwieszczenie padło ze strony Microsoft. Tak się trochę zastanawiam, czy ruch ten nie jest reakcją na wyniki Brexit w UK. Wszyscy mówią, że wiele się nie zmieni pod kątem regulacji prawnych itp. W UK mamy już Azure, za chwilę będzie AWS, jednak jak widać, może warto mieć jednak więcej zasobów w samym EOG, gdyby UK zaczęło kręcić nosem :)

VMware will soon join Amazon’s cloud - po latach konkurencyjnej walki, ktoś jednak zrozumiał, że chyba lepiej zacząć robić wspólny biznes. Wg. mnie takie partnerstwa są dobre zarówno dla firm, które zawsze ugrają coś dla siebie, ale również dla klientów. Dzięki takiej współpracy klient może wykorzystywać rozwiązania różnych producentów. Integracja pozwala mu tworzyć architektury spełniającego jego wymagania, nie wpadając jednocześnie w tzw. “vendor lock-in”.

5 Experts Predict Cloud Computing Trends for 2017 - ciekawy artykuł, w którym kilku najbardziej znanych specialistów tematyki Cloud (jak np. David Linthicum, Kevin L. Jackson) opowiedziało o ich przemyśleniach nt. tego co nasz czeka w nadchodzącym roku.

AWS Answers: Clear answers to common questions about architecting, building, and … - od pewnego czasu AWS promuje stronę poswięconą zagadnieniom planowania budowania systemów w chmurze. Zestwawienie zawiera najczęściej zadawane pytania i ich rozwiązania, jak np w jaki sposób automatycznie uruchamiać i gasić instancje EC2.

Evaluating customer engagement cloud solutions: Key questions to ask - nie jest łatwo z góry ocenić, czy wybrane rozwiązanie/architektura jest dla nas właściwa i czy spełnia nasze wymagania. Artykuł zwraca uwagę na pięć kwestii, które warto rozważyć przy wyborze optymalnego rozwiązania.

Events, Learning itp.

13 Października - Public Cloud User Group #007 - No i się doczakaliśmy. To już w ten czwartek, spotkamy się na siódmej edycji Public Cloud User Group. Bardzo się cieszę na to spotkanie, mam nadzieję, że spotkamy się w jak największym gronie. Wszystkie niezbędne informację, są na stronie wydarzenia. Dziś też wysłaliśmy do was maila organizacyjnego. Ja jutro wrzuce jeszcze na blogu to zestawienie, abyście mieli łatwy dostep do tych informacji w dowolnym momencie.

20 Października - AWSome Day Warsaw - w przyszłym tygodniu, na stadionie narodowym odbędzie się AWSSome Day. Okazja do spotkania przedstawicieli Amazon Web Services, oraz klientów i pasjonatów rozwiązań AWS. Na spotkaniu będą dwie ścieżki Techniczna, oraz Biznesowa.

AWS Partner Webinar Series - za chwilę też seria webinariów partnerskich. Okazcja do posłuchania o różnych rozwiązaniach jak np. “Scalable Security for Applications on AWS” i przy okazji zgarnięcia 50$ na własne eksperymenty.

Amazon AWS Solutions Architect Associate exam - na koniec trochę “freebies”. Bez względu czy przygotowujesz się do egzaminu, czy chcesz poznać rozwiązania AWS. Na stronie vBrownBag znajdziesz serię nagrań i materiałów pomagających zdać egzamin. Wszystko dostępne za FREE!


Share this:


Komentarze: