"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #22

Info Break #22

Info Break

Kolejne wydanie Info Break. Zeszły tydzień był dość specyficzny, w sumie podzielony na dwie części, do czwartku wszystko wokół Public Cloud User Group, od czwartku świat szalał nt. informacji o tym, że VMware i AWS zawiązują ściślejszą współprace.

VMware Cloud on AWS - to chyba najgłośniejsze wydarzenie zeszłego tygodnia. Pamiętam, że w trakcie spotkania PCUG, rozmawiałem z Danilo Poccia z AWS, który nie chciał jeszcze komentować informacji które wypłynęły tydzień wcześniej. A tu tego samego dnia nieco później, CEO obu firm staneli wspólnie na scenie i ogłosili “pojednanie”. Z różnych postów, które czytałem na ten temat, dorzucam jeszcze kilka ciekawych:

VMware Cloud on AWS – A Closer Look - to post ze bloga VMware, przedstawiający trochę detali.

Winners and losers from the big AWS-VMware pact - nie da się ukryć, że ruch ten będzie korzyścią dla obydwu firm. Z jednego strony AWS, który nigdy nie miał w swoim portfolio rozwiązania hybrydowego. Z drugiej VMware, który bardzo chce pozostać łącznikiem firm klasy Enterprise z chmurą, z której będą korzystały. Są też jednak tacy, którzy nie do końca się z tego cieszą. Ale cóż takie prawo rynku.

11 Cloud Deployment Issues That You’ll Need to Avoid - wdrożenie chmury jak się może niektórym wydawać nie jest takie proste. W artykule kilka problemów, których warto unikać.

Azure roundup: FPGAs, new VMs and fresh Europe regions - tu taki krótki “recap” tego co wokół chmury Azure było na Microsoft Ignite. Dla zainteresowanych dostepne są też nagrania z sesji.

Events, webinars itp

AWS Webinars – October and November 2016 - czyli dla głodnych wiedzy jak co miesiąc, lista nadchodzących webinarów.

The Open Guide to Amazon Web Services - świetna inicjatywy i zestaw wiedzy dla początkujących ale również używających chmury AWS. W jednym miejscu zebrana wiedza o usługach, linki do ciekawych materiałów, dokumentacji itp.

20 Października - AWSome Day Warsaw - w ten czwartek, na stadionie narodowym AWSome Day. Dobra okazja spotkać się z przedstawicielami AWS, oraz klientami i podzielić doświadczeniami, bądź dowiedzieć czegoś nowego. Ja się wybieram, więc mam nadzieję, że spotkamy się na miejscu.

20 Października - [LDZ] 2 spotkanie Microsoft Azure User Group w Łodzi - również w czwartek drugie spotkanie grupy MS Azure w Łodzi.

16 Listopada - [WAW] 9 spotkanie Microsoft Azure User Group w Warszawie - właśnie co się pojawiła data spotkania grupy MS Azure w Warszawie.


Share this:


Komentarze: