"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #23

Info Break #23

Info Break

Kolejny tydzień, kolejny Info Break, a dokładnie #23. Popatrzmy zatem, co ciekawego w ostatnim czasie udało się wygrzebać w Internecie.

Congratulations to the Winners of the Serverless Chatbot Competition! - rozstrzygnięty został konkurs ogłoszony przez AWS w sierpniu. W dużym skrócie chodziło o stworzenie “przydatnego” chatbot’a opartego o AWS Lambda, Slack’a i pare innych komponentów. Piszę dziś o tym, ponieważ jednym ze zwyciezców jest Opsidian stworzony w Polsce. Super!

What’s better: Amazon’s Availability Zones vs. Microsoft Azure’s regions - może nie tyle co jest lepsze, ale czym dokładnie różnią się od siebie. Zarówno AWS jak i Microsoft używa określeń Region, ale ich charakterystyka jest zupełnie inna. W artykule znajdziecie więcej detali.

DynamoDB vs MongoDB: a comparision - lubię cloudacademy.com za fajne kursy, ale również za ciekawe posty. Tym razem trafiłem na rzeczowe porównanie DynamoDB i MongoDB czyli dwóch NoSQL-owych baz danych.

Now Open – AWS US East (Ohio) Region - czyli drugi po wschodzniej stronie i czwarty w Stanach region jest już dostępny. Dla przypomnienia w Europie, czekamy na region w UK i niedawno ogłoszony plan na Paryż.

Run Windows Server 2016 on Amazon EC2 - jakby ktoś chciał pobawić się nowym Windows Serverem, to można to uruchomić sobie również na AWS.

Announcing new storage classes for Google Cloud Storage - Google postanowił odświeżyć trochę swoje usługi storage’owe w chmurze. Nowe klasy, plus nowe ceny. Więcej detali pod linkiem.

Cloud Social Influencers Power 100 - jeśli szukacie inspiracji, bądź osób, które warto obserwować, to tutaj napewno ich znajdziecie. Lista i pozycje generowana jest co tydzień na bazie aktywności na Twitterze oraz rankingu Klout ( mój to dopiero 53).

The War is Over - dziś z rana wpadłem na ten krótki, ale dość dobitny wpis. Autor twierdzi, że wojna wokół zmian jakie niesie chmura została już rozstrzygnięta. Wielcy wygrani AWS, Microsoft, Google i Salesforce, a z drugiej strony HP, Oralce, Cisco. Moim zdaniem, owszem sporo się zmieniło ale z pewnością firmy te nie znikną od tak. Model hybrydowy jest tym, który przez kolejne lata będzie dominował. Producenci hardware będą dążyć do tego aby ich produkty/usługi integrowały się z rozwiązaniami chmury publicznej. I dobrze, bo na koniec skorzystają na tym nie tylko oni ale i klienci. Jednak to co jest przewagą chmury publicznej to ogromna redukcja kosztów utrzymania, szybsze dostarczania rozwiązań itp. Kupując sprzęt nadal trzeba go wkręcić do szafy, skonfigurować odpalić, potem utrzymywać, updatować itp. Tak jest dziś, a jak będzie jutro trudno powiedzieć. Ale z pewnością za jakichś czas nikt nie będzie potrzebował IT, które spędza masę czasu na wkręcaniu i utrzymywaniu infrastruktury. I już dziś spotykam dyrektorów IT, którzy otwarcie mówią, że ich IT ma się zajmować współpracą i wspieraniem biznesu, a nie aktualizowaniem po nocach softu na przełącznikach. Dlatego utrzymanie własnej infrastruktury musi stać się prostsze. Ciekaw jestem co Ty o tym myślisz?

Events, webinars itp.

AWS Webinars – October and November 2016 - dla przypomnienia, bo rozpoczynają się już w tym tygodniu, Webinaria AWS.

1 Grudnia - Cloud Infra - Meetup #1 - Warszawa - tak to odległa data, ale piszę, bo to nowa inicjatywa, założona przez Piotra Jabłońskiego z VMware. Z racji, że teraz AWS i VMware dużo bardziej się przyjaźnią, myślę, że spotkania tej grupy mogą być ciekawe dla zwolenników zarówno chmur Prywatnych jak i Publicznych. Przekonamy się na pierwszym meetupie. 🤔

Nagrania z Pubic Cloud User Group #007 - pomału pojawiają się już nagrania z ostatniego spotkania PCUG. Informacje od nich publikujemy na grupie, a najszybciej się o nich dowiecie subskrubując na YT kanał Chmurowisko Ja za chwilę, też biorę wszystkie prezentacje i potem nagrania w jedno miejsce i opublikuję.


Share this:


Komentarze: