"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #24

Info Break #24

Info Break

Mały piątek? Duży poniedziałek? Jutro dzień wolny, a dziś kolejny Info Break.

Top 25 Must-Read Cloud Computing Blogs - jeśli lubisz czytać i być na bierząco w tematyce Cloud, to ten artykuł Ci się spodoba. Zbiór 25 blogów, które warto obserwować i przeglądać. Dużo o technologi nowościach itp.

More cloud price cuts expected for AWS as profits double - AWS podsumował już swoje wyniku finansowe za Q3, w który między innymi odnotwali 55% wzrost przychodów względem Q3, 2015. Sprzedaż w ciągu tych 9 miesięcy osiągnęła poziom $8.86 miliardów, co pokazuje, że dojście do zakładanych $10 miliardów nie powinno być problemem. To co również ciakawe, Brian Olvasky dość jasno mówi, że w niedalekiej przyszłości klienci mogą się spodziewać kolejnej obiżki cen.

Demo VMware on AWS - temat współpracy VMWare z AWS, cały czas jest dość gorącym tematem. Poniżej krótkie demo, jak to będzie wyglądać w praktyce.

First AWS Certification Study Guide Now Available - dostępny jest pierwszy oficjalny Study Guide. Więc jeśli przygotowujesz się do zdania AWS Certified Solutions Architect - Associate, ta pozycja może Cię zainteresować.

New – AWS Server Migration Service - strasznie się ciesze, za każdy razem, kiedy pojawiają się tego typu narzędzie. AWS Database Migration Service, Application Discovery Service każde tego typu rozwiązani, które pomagają klientom w dość łatwy sposób przenosić systemy do chmury publicznej. Do tego dołącza teraz serwis pozwalający w dość łatwy sposób przenosić wirtualne maszyny do chmury AWS.

Which is cheaper: Public or private clouds? - jeśli zastanawiasz się, co będzie dla Ciebie lepszym kosztowo rozwiązaniem, to ten artykuł może być przydatny. Nie zawsze Chmura Publiczna się opłaca, tym bardziej jeśli wchodzi efekt skali, ale takiej bardzo dużej. Polecam przeczytać.

AWS, Azure, GCP - Update Timeline - ciekawy projekt Mirka Burnejko. Fajny prosty zbiór informacji z nowościami w platformach AWS, Azure i Google Cloud Platform. Wszystko w przejrzystej i łatwo nawigowalnej postaci.

Webinaria itp.

Getting Started with AWS - jeśli dopiero przymierzasz się do eksploracji AWS, to może być dobry początek. Webinarium na którym pokazane będą między innymi podstawy popularnych serwisów jak np. EC2 czy S3, jak założyć konto, dostać się do darmowych usług i nie tylko.


Share this:


Komentarze: