"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #25

Info Break #25

Info Break

Dwudzieste piąte wydanie Info Break. Szybki przegląd tego, co ciekawego udało mi się zebrać dla Was.

6 trends that will shape cloud computing in 2017 - to, że implementacja chmury w 2017 będzie dalej przyspieszać, trudno się nie zgodzić. Autor artykułu pisze trochę o przewidywanych trendach w nadchodzącym roku.

How Amazon, Google and Microsoft are Winning the Cloud Wars - świetny artykuł Bernarda Goldena o tym, że IaaS to nie wszystko, trochę o Vendor Lock-In itp. Polecam przeczytać.

The long, slow death of private cloud continues - a w kolejnym artykule Bernard pisze, dlaczego chmura prywatna nie wygra z publiczną.

Cloud is a battle you can’t win - ostatnio wielka trójka (AWS, Azure, Google) przedstawiły swoje wyniki finansowe oraz plany rozwojowe. Autor tekstu bierze pod wątpliwość, czy napewno sensowne jest budowanie własnego DC, czy chmury prywatnej.

AWS Git-backed Static Website - przyznam, że jestem dość dużym fanem rozwiązań serverless. Ciekawy artykuł, wraz z gotowym templatem CloudFormation do odpalenia statycznej strony internetowej na AWS.

Alibaba Cloud Q2 revenue up 130 percent as it adds customers, pares losses - my tu gadu gadu ciąglę o AWS, Azure czy Google, a w tym czasie jak widać Alibaba też pnie do przodu na swoim rynku.

Webinaria, spotkania itp.

9 listopada - Expert Summit 2016 – All about Microsoft technologies - to już w tą środę. Gdzieś widziałem informacje, że zarejstrowanych jest ponad tysiąc uczestników. Ja też się wybieram, więc mam nadzieję, że spotkamy się na miejscu.

8 Grudnia - Cloud Infra - Meetup #1 - Warszawa - uwaga zmiana daty spotkania na 8 grudnia, ale i tak myślę, że warto się wybrać. Patrząc na agendę spotkania będzie napewno ciekawie.

VMware Cloud on AWS - a closer look - jeśli ktoś chciałby poznać więcej detali technicznych nt. tego rozwiązania, to polecam obejrzeć tę sesje. Ewentulanie polecam mój ostatni artykuł VMware Cloud on AWS, czy to koniec z własnym DC? który nie jako jest streszczeniem tej prezentacji, okraszony dodatkowo moimi przemyśleniami.


Share this:


Komentarze: